Мета:
навчальна: у ході уроку повторити і закріпити вивчений матеріал в ігровій формі;
розвиваюча: сприяти розвитку мови, логічного мислення, уміння спостерігати, користуватися методами наукового дослідження: аналізу й синтезу;
виховна: формувати позитивну мотивацію до навчання, виховувати уважність, працьовитість, дисциплінованість, взаємовиручку.
Обладнання: мультимедійний проектор, картки з умовами задач та завдань, портрети вчених, важільні терези, пісковий годинник, лінійка, термометр, палетка, мензурка, кульки однакового об’єму, роздатковий матеріал
Тип уроку: закріплення та оцінювання знань
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Вступне слово вчителя
Єдиний шлях, який веде до знання –
це діяльність
Б. Шоу
Девіз уроку: Те, що я чую, я забуваю. Те, що я бачу, я пам’ятаю. Те, що роблю, я розумію.
(Чайнвород: рух по вертикалі згори вниз і навпаки)
Т
|
з
|
а
|
о
|
я
|
я
|
т
|
б
|
л
|
!
|
е
|
я
|
б
|
щ
|
б
|
‘
|
а
|
о
|
ю
|
ю
|
,
|
,
|
у
|
,
|
а
|
м
|
ю
|
р
|
,
|
і
|
щ
|
ю
|
в
|
е
|
ч
|
а
|
.
|
о
|
я
|
м
|
о
|
у
|
а
|
Т
|
у
|
п
|
Т
|
щ
|
р
|
у
|
я
|
ч
|
ю
|
.
|
,
|
я
|
е
|
,
|
о
|
з
|
Конфуцій
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
- « Фізична енциклопедія»
Скласти слово з букв і пояснити його фізичну суть
МОЛЕКУЛА ДИФУЗІЯ
(використання відеоматеріалу для перевірки відповідей)
- Кросворд «Починаємо вивчати фізику» – ключове слово «Речовина»
Питання по вертикалі:
- Одиниця довжини в системі СІ
- F, S, V- фізична…
- Фізична величина, за допомогою якої описують тривалість і послідовність подій
- В яких одиницях вимірюється енергія
- Явища, що пов’язані зі зміною температури
- Яка фізична величина є мірою взаємодії
- Хто із вчених відкрив Закон Всесвітнього тяжіння
- Наука про природу
- Демонстрація портретів Джоуля і Ньютона
- Використовуємо метод «Асоціативний кущ» до ключового слова:
- атом
- протон
- електрон
- нейтрон
- ядро
- молекула
- дифузія
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань
- Фізкультхвилинка
Обговорення питання: «Агрегатні стани речовини»
Висновок: повторення поняття густини
Довідкова служба
ρ - густина
Сі: [ ρ ] = кг/м3
г/см3 => кг/м3 *1000, кг/м3 => г/см3 :1000
- Фізична лабораторія (Прилади та їх застосування)
1 учень – пісковий годинник, лінійка, терези
2 учень – палетка, термометр, мірний циліндр
3. Довідкова служба
m – маса
Сі: [ m ] = кг
г => кг :1000, мг => кг :1000 000, т => кг *1000
V - об’єм
Сі: [V] = м3
мл => м3 :1000 000, л => м3 :1000, мм3 => м3 :1000 000 000,
см3 => м3 :1000000, дм3 => м3 :1000,
4. «Чому? Чому? Чому?»
Я думаю, значить, я існую
Декарт
Дискусійна вправа: чому кульки однакового об’єму мають різну масу?
5. «Заморочки із бочки»
Розв’язок задач
- З якої речовини виготовлене тіло, якщо воно в просторі займає 200 см3, а його маса 540 г? (алюміній)
- Маса залізного циліндру об’ємом 250 см3 дорівнює 1,56 кг. Суцільним чи порожнистим є цей циліндр? Якщо порожнистий, то знайдіть об’єм порожнини (порожнистий, 50 см3)
ІV. Підсумок уроку
- Вправа «Світлофор»
Фронтальне опитування з використанням для відповідей сигнальних знаків червоного та зеленого кольору
Мікрофон
Сьогодні на уроці…
Фізики-лірики : вірш
V. Домашнє завдання
Повторити §10-15, конспект
Задачі стор.89
|